Borivali East, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARXPP1335R1ZR
Call 07942639558 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Base Material | Resin |
| Material | Resin |
| Size | 3 inch |
| Plating Thickness | 0.5 micron |
| Finish | Glossy |
| Suitable For | Car |
| Statue Theme | Sitting Ganesh |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Straight Trunk Ganesha |
| Gold Plating | 24K Gold Plated |
| With Frame | Without Frame |
| Packaging Type | Box Packing |
| Usage | Pooja |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Deity/Figure | Ambemata |
| Material | Resin |
| Height | 4 inch (10.2 cm) |
| Suitable For | Car |
| Plating / Finish | Gold Plated |
| Style / Form | Sitting |
| Weight | Up to 200 gm |
| Size | 4 inch |
| God Name | Durga Statue |
| Gold Purity | 24 Karat |
| Idol Type | Statue / Murti |
| Usage/Application | Gift |
| Base Type | No Base |
| Gold Plating Coverage | Fully Gold Plated |
| Handcrafted | Yes |
| Packaging Type | Carton Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Base Shape | Oval |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Base Material | Resin |
| Material | Resin |
| Size | 3 inch |
| Plating Thickness | 0.1 |
| Finish | Glossy |
| Suitable For | Car |
| Statue Theme | Sitting Ganesh |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Straight Trunk Ganesha |
| Gold Plating | 24K Gold Plated |
| With Frame | Without Frame |
| Packaging Type | Box Packing |
| Usage | Corporate Gift |
Additional Information:
View Complete details