Borivali East, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARXPP1335R1ZR
Call 07942639558 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3000 Piece
| Deity/Figure | Durga mata |
| Material | Resin |
| Height | 4 inch (10.2 cm) |
| Suitable For | Home |
| Color | Multicolor |
| Style | Religious |
| Use | Home Decoration |
| Theme | Durga Ji |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Base Material | Resin |
| Material | gold plated |
| Set Content | Kamal Laxmi |
| Gold Plating Type | 24K Gold Plated |
| Size | 3 inch |
| Idol Height | Up to 3 inch |
| Subject | laxmi statue |
| Plating Thickness | 0.5 micron |
| Usage Area | Home, Temple, Corporate Gift, Pooja Room, Car, Office, Gift |
| Finish | Glossy |
| Idol Weight | Up to 250 g |
| Suitable For | Home |
| Gold Purity | 24 Karat |
| Gold Plating | 24K Gold Plated |
| With Frame | Without Frame |
| Packaging Type | Box Packing |
| Usage | Wedding Return Gift, Pooja, Corporate Gift, Festival Gift, Decoration |
Additional Information:
View Complete details