Borivali East, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27ARXPP1335R1ZR
Call 07942639558 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Base Material | Resin |
| Material | Resin |
| Size | 4 inch |
| Plating Thickness | 0.5 micron |
| Finish | Glossy |
| Suitable For | Car |
| Statue Theme | Sitting Ganesh |
| Posture | Sitting |
| Statue Form | Right Trunk Ganesha |
| Gold Plating | 24K Gold Plated |
| With Frame | Without Frame |
| Packaging Type | Box Packing |
| Usage | Festival Gift, Pooja, Decoration, Corporate Gift, Wedding Return Gift |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Shankh Type | Decorative Shankh |
| Material | Resin |
| Length | 5 inch |
| Posture | Resting |
| Product Type | Silver Statues |
| Usage | Decor |
| Net Silver Weight | 200 g |
| Finish | Silver plated |
| Brand | Unbranded |
| Origin | Indian |
| Weight | 250 g |
| Stand Included | Without Stand |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Size | 5 inch |
| Dimensions | 10 x 11 x 11 cm |
| Height | 5 inch |
| God Name | Ganesha |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details